Rusza Rada Nauczycielska Akademii Dokumentalnej. Zapraszamy na bezpłatne szkolenia i pokazy filmów!

Już na 22 września zaplanowany jest pierwszy pokaz w ramach Rady Nauczycielskiej Akademii Dokumentalnej – projektu organizowanego przez Fundację Okonakino, Akademię Dokumentalną, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Kinotekę przy rekomendacji merytorycznej redakcji „Newsweek Psychologia Dziecka” i „Newsweek Psychologia Nastolatka”. W ramach inauguracyjnego spotkania zapraszamy na premierowy pokaz filmu „Georgie ma się dobrze” („Scrapper”, reż. Charlotte Regan, UK, 2023, 84 min),  który otrzymał Nagrodę Główną w konkursie międzynarodowym na Festiwalu Filmowym w Sundance. Pokaz odbędzie się o godz. 16.00 w Kinotece. Wstęp dla zapisanych na pokaz i szkolenie nauczycieli i nauczycielek jest bezpłatny. Zapisy: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Porozmawiajmy-o-emocjach

22 września (piątek), po pokazie filmu “Georgie ma się dobrze” o godz. 16 w Kinotece, szkolenie z zakresu budowania relacji z uczniami i uczennicami opartych na zaufaniu, wyrażaniu potrzeb, określaniu granic poprowadzą trener w zakresie psychologii i pedagogiki Michał Bydzicki, trenerka w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej Gabriela Juszczuk oraz Małgorzata Bazan, nauczycielka konsultantka Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Zapisane osoby otrzymają certyfikat udziału w organizowanym szkoleniu.

Problematyka spotkania jest integralnie związana z filmem „Georgie ma się dobrze”, który jest kipiącą energią, zabawną i wzruszającą opowieścią o relacji ojca i córki. Film będzie punktem wyjścia do przyjrzenia się emocjom towarzyszącym procesom dydaktycznym – młodych ludzi, którzy oczekują wsparcia w szkole, jak i nauczycieli, których wybory pedagogiczne mają wpływ na podopiecznych. Jak rozmawiać o emocjach? Jak budować zaufanie i wykorzystywać je w pracy z młodzieżą?

Chociaż filmowa Georgie ma dopiero 12 lat, potrafi poradzić sobie w każdych warunkach. Po śmierci matki postanowiła udawać, że mieszka z wujkiem. Zarabia na życie, kradnąc rowery z najbliższym kumplem – Alim. Kiedy nagle pojawia się w jej życiu ojciec, Jason, Georgie nie wita go z otwartymi ramionami. Powoli zaczynają oswajać się ze swoją obecnością i zbliżać, co z humorem ogrywa aktorski duet Loli Campbell i Harrisa Dickinsona (gwiazdy „W trójkącie” Rubena Ostlunda). W efekcie otrzymujemy szaloną historię przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.

W ramach projektu Rady Nauczycielskiej Akademii Dokumentalnej, składającego się z cyklu comiesięcznych szkoleń, chcemy zaprosić do dialogu na temat najlepszych form wykorzystania narzędzia, jakim jest film dokumentalny, w pracy z młodzieżą. Spotkania i pokazy filmów będą odbywały się w Kinotece lub online. W kolejnych miesiącach odbędą się szkolenia towarzyszące pokazom filmowym:

Organizatorami Rady Nauczycielskiej Akademii Dokumentalnej są: Fundacja Okonakino, Akademia Dokumentalna, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych oraz Kinoteka. Partnerami projektu są Against Gravity oraz Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Rekomendacja merytoryczna: redakcja „Newsweek Psychologia Dziecka” i „Newsweek Psychologia Nastolatka”.